Jak skutecznie uczyć geografii w szkole ponadpodstawowej

Wiele osób twierdzi, że nauka geografii jest dla nich nudna i monotonna. Okazuje się jednak, że odpowiednio napisany podręcznik może zaciekawić uczniów oraz sprawić, że będą chcieli go samodzielnie zgłębiać. Jedną z bardzo pozytywnie ocenianych pozycji jest książka “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy“, która została przygotowana przez wydawnictwo Nowa Era.

Ciekawa treść i atrakcyjny układ podręcznika

Podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” jest rezultatem pracy zespołu autorskiego w następującym składzie: Krzysztof Wiedermann, Radosław Uliszak, Tomasz Rachwał i Paweł Kroh. Książka jest przeznaczona dla uczniów liceów ogólnokształcących i techników. Autorzy położyli duży nacisk na to, aby wzbudzić zainteresowanie uczniów oraz ułatwić samodzielne przyswajanie materiału. Podręcznik zawiera dużą ilość ciekawych grafik i map, które wzbudzają zainteresowanie młodzieży. Kolorystyka na poszczególnych stronach jest zróżnicowana, a układ przypomina nowoczesne czasopisma. Szczególną uwagę warto zwrócić na wykresy, które zawsze są opatrzone objaśnieniami i komentarzem.

Książka doceniana przez nauczycieli i uczniów

Podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” jest polecany nie tylko przez nauczycieli i rodziców, ale także przez samych uczniów. Jest to dowód na fakt, że młodzież chce chłonąć wiedzę, trzeba ją tylko prezentować w atrakcyjny sposób. Książka zawiera rozdziały uzupełnione krótkim podsumowaniem oraz testem sprawdzającym wiedzę. Można w niej znaleźć także gotowe odpowiedzi do pytań, dlatego uczniowie mogą powtarzać wiadomości nawet bez pomocy nauczyciela.

Wiedza przekazywana w prosty sposób

Treść podręcznika wydawnictwa Nowa Era została przygotowana w taki sposób, aby wszystkie informacje były przekazywane językiem zrozumiałym dla młodych ludzi. Jego zawartość wzbudza ciekawość, a także zachęca do sięgania po inne źródła informacji ze świata, w tym zawartych w popularnych serwisach internetowych. Uczniowie mogą zapoznać się ze zjawiskami społecznymi i ekonomicznymi, które są możliwe do zaobserwowania w Polsce. Jednocześnie autorzy poruszają problematykę pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Z tego względu podręcznik “Oblicza geografii 2 Zakres podstawowy” może być przydatny w okresie przygotowania uczniów do matury, a także podczas zajęć dodatkowych przeznaczonych dla uczniów wyróżniających się w szkole.